יתר לחץ דם 24.03.2020

יעילות הטיפול ביתר לחץ דם בעזרת sacubitril / valsartan

בסקירה זו נבחנה היכולת הפרמקולוגית של מעכב אנגיוטנסין-נפריליסין sacubitril / valsartan לסייע בטיפול ביתר לחץ דם ראשוני, תוך בחינה של הפרמקותרפיה המקובלת הנוכחית

יתר לחץ דם ראשוני מהווה גורם סיכון משמעותי למחלות לב וכלי דם, למחלות כליות ולתמותה כאשר שכיחותו הולכת וגדלה בכלל האוכלוסיה. למרות הזמינות של טיפולים שונים נגד יתר לחץ דם, אצל חולים רבים מחלת יתר לחץ דם ראשוני עדיין נשלטת בצורה לא מיטבית כלל. מסיבה זו יש צורך בפיתוח של תרכובות כימיות חדשות ויעילות נגד יתר לחץ דם.

בסקירה זו נבחנה היכולת הפרמקולוגית של מעכב אנגיוטנסין-נפריליסין sacubitril / valsartan לסייע בטיפול ביתר לחץ דם ראשוני תוך בחינה של הפרמקותרפיה המקובלת הנוכחית.

המחברים בחנו את הכימיה התרופתית של sacubitril / valsartan, פרמקודינמיקה, פרמקוקינטיקה, מטבוליזם, ניסויי בקרה אקראיים (RCT) והיבטי בטיחות.

המחברים מסכמים על בסיס סקירת הספרות השיטתית כי התרופה יעילה בטיפול ביתר לחץ דם. RCTs לטווח קצר הראו שהמינונים הגבוהים ביותר של sacubitril / valsartanי(200 ו-400 מ"ג [q.d.]) היו יעילים יותר בהורדת לחץ הדם בהשוואה לחסמי קולטן לאנגיוטנסין IIי(ARB) בלבד תוך שהם בעלי פרופיל סבילות דומה.

ההשפעות של sacubitril / valsartan על נזק לאיברי מטרה כתוצאה מיתר לחץ דם נחקרות באופן מועט עד כה ולא ברור עדיין מהי ההשפעה של sacubitril / valsartan על שיעור אירועי תחלואת לב וכלי דם. מחקרים עתידיים צריכים להתמקד בהשוואה בין sacubitril / valsartan וטיפולים משולבים שכבר נמצאים בשימוש כמו ARB וחוסמי תעלות סידן.

מקור:

Wehland, Markus, Ulf Simonsen, Niels Henrik Buus, Marcus Krüger, and Daniela Grimm. "An evaluation of the fixed-dose combination sacubitril/valsartan for the treatment of arterial hypertension." Expert Opinion on Pharmacotherapy (2020): 1-11.

נושאים קשורים:  מחקרים,  יתר לחץ דם,  מעכבי קולטן-נפריליסין אנגיוטנסין,  sacubitril,  valsartan
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות